Hakkımızda

FENERİUM, 1907 yılında İstanbul’da  kurulan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün  iştiraklerinden biri olup, kulübün logosunun kullanma ve kullandırma hakkına sahip olan  ana lisansör kurumdur. “HER ANINDA YANINDA” mottosu ile perakende sektöründe, taraftar ürünleri konusunda faaliyet gösteren Fenerium'un tam döngü hizmeti, araştırma, ürün geliştirme, tasarım  ve satış faaliyetlerini içerir.

2000 yılı içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübüne mali kaynak sağlamak amacı ile “HER ANINDA YANINDA” mottosu ile  yola çıkan FENERIUM markası 2023 yılına gelindiğinde yaklaşık 10.000 m2 de faaliyet gösteren, örnek mağazaları ve satış noktaları ile Fenerbahçe taraftarlarına hizmet veren, Türk Perakende Sektörünün lider kulüp mağazalar zinciri haline gelmiştir. 

Sahip olunan 69 fiziki mağazanın 25’i İstanbul, 6’sı Ankara, 5’i İzmir, 3’ü Antalya, 2’si Balıkesir, 2’si Bursa, 2’si 2'si Adana, Muğla’da bulunmaktadır. Diğer illerimizde bulunan Fenerium mağazalarımız ise Afyonkarahisar, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Yalova’ da faaliyet göstermektedir. Yurtdışında ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa’da 1 adet Fenerium mağazası bulunmaktadır. Söz konusu mağazalara ilave olarak 2 adet gezici TIR da Fenerbahçe’nin lisanslı ürünlerini yurt genelindeki Fenerbahçeli taraftarlara ulaştırma misyonu ile tüm Türkiye’yi dolaşmaktadır.

Fiziki mağazalarla birlikte www.fenerium.com internet adresi üzerinden faaliyette bulunan Fenerium, sanal satış mağazası aracılığıyla tüm Türkiye ve yurt dışında yaşayan Fenerbahçeli taraftarlara Fenerbahçe Spor Kulübünün lisanslı ürünlerine bir tıklama ile ulaşma imkânı sağlanmıştır. Özellikle yurt dışında yaşayan Fenerbahçe taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği sanal   mağazası yurt içinde de satış performansını her geçen gün arttırmaktadır. Oluşturulan geniş perakende ağı sayesinde Fenerbahçe taraftarının Fenerbahçe lisanslı ürünleri ile daha kolay buluşması ve Fenerium’un bir mağaza ismi olmaktan ileri, bir marka olarak algılanması sağlanmıştır. Bu sayede Fenerium Türkiye perakende sektörü içerisinde çok kısa zamanda kendisine önemli bir yer edinmiştir.

Perakendecilik detaylardan oluşur.
Bu anlamda Fenerium, ürün tasarımından mağaza mimarisine, personel eğitimlerinden fiyat politikasına kadar birçok detayı ayrıntılı olarak planlayarak Fenerbahçe taraftarlarına kaliteli hizmet sunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.
 

FENERIUM, 180'den fazla sportif altyapı okulunun    performans giyim ürünlerini  tedarik ederek genç FENERBAHÇE’li  sporcularının gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu okullara her yıl yaklaşık 50.000 parça giyim eşyası teslim edilmektedir.Ürünler arasında kamp ve antrenman malzemeleri, maç şortları ve formaları, çoraplar ve kamp kıyafetleri bulunmaktadır.

FENERIUM, FENERBAHÇE spor kulübünün  amatör şubelerine de benzer ürünlerin teslimatını yapmaktadır. Yelken, Kürek, Yüzme, Boks, Atletizm ve Masa Tenisi branşlarında her yıl  yaklaşık 15.000'den fazla parça teslim edilmektedir.

Profesyonel  branşlar için FENERIUM: Futbol, ​​Basketbol ve Voleybol takımlarımıza hem erkek hem de bayanlarda sıklıkla forma sponsoru ve tedarikçisi olarak hizmet vermekteyiz.  Sporcularımızın giydiği tüm profesyonel ürünler perakende mağazalarımızda da ticari olarak satışa sunulmaktadır.

RAKAMLARLA FENERIUM

Yıllık Satış Adedi (2023)  :  2.675.000 parça 

• 69 fiziksel mağaza

• Sanal mağaza

• Mobil mağazalar (2 adet TIR)

• 9.500 m2 toplam satış alanı

• 350 çalışan

 AMAÇ, VİZYON VE DEĞERLER

Fenerium’un Amaç Vizyon ve Değerler bildirgelerine  bu linkten ulaşabilirsiniz.